poniedziałek, 6 października 2014

Konkursy uczniowie i nauczyciele

V edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczeństwo wokół mnie”

 27.02.2018
 
V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie “Bezpieczeństwo wokół mnie”

Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w V edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczeństwo wokół mnie”. Konkurs kierowany jest do młodzieży z wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie będą zmagać się na dwóch etapach konkursu: szkolnym – organizowanym przez dyrektora zgłoszonej szkoły oraz wojewódzkim; na etapie teoretycznym online i praktycznym podczas finału konkursu, który odbędzie się 14 kwietnia w ZSM im. KEN w Poznaniu.
Na zgłoszenia czekamy do 12 marca 2018 r.
Organizatorami konkursu jest Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu wraz z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu (pdf)


Konkurs filmowy Zrób-My-Nasz-Film po hasłem „HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE”2017

4.10.2017

 


Konkurs filmowy Zrób-My-Nasz-Film po hasłem „HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE”
Zapraszamy do udziału w konkursie filmowym uczniów szkół podstawowych (także z klas gimnazjalnych, należących do tych szkół) i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego.
Konkurs organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli, zwany dalej Organizatorem, z siedzibą:
02-026 Warszawa, ul. Raszyńska 8/10
Komunikaty oraz informacje dotyczące Konkursu będą publikowane na stronie internetowej: https://zrobmynaszfilm.blogspot.com/
Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres
e-mail: zrobmy.nasz.film@oeiizk.waw.pl
Konkurs będzie odbywać się w terminie od 24 października 2017 roku (ogłoszenie) do 9 lutego 2018 roku (dostarczenie prac).
W przypadku przesłania pracy pocztą decyduje data stempla pocztowego. Materiał konkursowy przesłany po wyznaczonym terminie nie będzie brany pod uwagę.

ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU
Konkurs obejmuje dwie kategorie filmów, dla uczniów:
  1. szkół podstawowych, pod hasłem „Opowiedz to sam”
  2. szkół ponadpodstawowych, pod hasłem „Historie dalekie i bliskie”
Z natury rzeczy, nasze środowisko to miejsce szczególne, przestrzeń zakorzenienia w określonej tradycji, związana z dzieciństwem i rodzinnymi dziejami, zapamiętana w różnych obrazach i dialogach. Coraz bardziej potrzebujemy korzeni kulturowych, etnicznych, religijnych itp. Szukamy swoich miejsc, w których czujemy się dobrze i z którymi jesteśmy silnie związani.
Organizatorzy oczekują filmów, które powstaną w oparciu o znane i nieznanie historie związane z lokalnymi miejscami i ludźmi znajdującymi się w środowisku bliskim szkole, dzielnicy, miejscowości, regionie małe ojczyzny to źródło naszych historii.
Podstawą przygotowania filmowej opowieści mogą być zarówno historie pochodzące ze środowiska, jak też prywatne opowiedziane za zgodą ich bohaterów. Mogą dotyczyć wybranych miejsc znanych społeczności szkolnej lub zapomnianych przez współczesnych, historii obiektów oraz zdarzeń z przeszłości opowiedziane przez uczniów poprzez film, z odpowiednio dobraną fabułą.
Szczegóły dotyczące Konkursu zostały zapisane w Regulaminie, dostępnym na stronie:
Konkurs trwa, kolejne jego edycje m.in. w okresie od 1 marca 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty Bezpiecznej Szkoły oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

 

Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń 2017

26.07.2017
Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja
Konkurs trwa, kolejne jego edycje m.in. w okresie od 1 marca 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty Bezpiecznej Szkoły oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu. Ostatnia edycja od września  2017 do końca marca 2018.





Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu Bezpieczna Szkoła jest uzyskanie co najmniej 80 % punktów z 11 zadań. W skład jury wchodzi po 2 przedstawicieli organizatorów konkursu.




Kolejna  edycja Konkursu Prac Młodych Naukowców



13.05.2017
Wystartuj w kolejnej edycji EUCYS!

Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), prowadzony jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas finałów odbywających się corocznie późnym latem, około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje prace z różnych dziedzin. Udział w konkursie to wspaniały początek kariery akademickiej. Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć prestiżowe nagrody i zaproszenia na staże w czołowych europejskich ośrodkach badawczych. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci organizuje polskie eliminacje z ramienia Komisji Europejskiej od 1995 roku. Międzynarodowe jury nagrodziło już 37 projektów z naszego kraju (łącznie 46 autorów). Polacy zdobyli aż 24 nagrody główne i 26 dodatkowych.  Laureaci konkursu to dziś wyróżniający się studenci, doktoranci i młodzi pracownicy naukowi.

Wszystkich Młodych Naukowców – matematyków, informatyków, przyrodników, konstruktorów, ekonomistów i socjologów – serdecznie zachęcamy do szukania problemów badawczych i przygotowywania prac, które będą mogli zgłosić do tego prestiżowego konkursu jesienią. Na zgłoszenia projektów do kolejnej edycji – oryginalnych uczniowskich prac badawczych – czekamy do 30 listopada.

Do konkursu można zgłaszać oryginalne prace badawcze nagrodzone w konkursie ogólnopolskim, lub rekomendowane przez pracownika naukowego ze stopniem co najmniej doktora. Prace z nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych i społecznych mogą mieć jednego, dwoje lub troje autorów. Muszą powstać jeszcze przed podjęciem przez nich studiów na wyższej uczelni.

Zimą Jury będzie oceniać zgłoszone prace, a wybranych autorów zaprosi do zaprezentowania swoich projektów na sesji plakatowej. Wówczas sędziowie – wybitni polscy naukowcy – dokonają wyboru trzech prac, które pojadą na finały europejskie.



Laureaci Polskiej Edycji EUCYS otrzymują w czasie wiosennego Festiwalu Młodych Badaczy „Odkrycia” nagrody pieniężne i rzeczowe, a także – indeksy na najlepsze polskie uczelnie.
   - więcej informacji na stronie poniżej


http://fundusz.org/wystartuj-w-kolejnej-edycji-eucys/?gclid=EAIaIQobChMI8OO_q4zh1QIVzZ3tCh1NxAclEAAYAiAAEgJs1vD_BwE


Zapraszamy na kolejną już III edycję konkursu

od 15.02.2016

III edycja konkursu „Lipdub – naszą szkołę widzi świat”


Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie po raz trzeci organizuje konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego.Lip Dub lub LipDub, to teledysk, w którym amatorzy udają, że wykonują odtwarzany z playbacku utwór
i wzbogacają to wykonanie o własną choreografię i interpretację wizualną.

III edycja konkursu „Lipdub – naszą szkołę widzi świat”Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej oryginalnego, nowatorskiego teledysku w formie LipDub, będącego promocją szkoły lub placówki oświatowej.

Pozostałe cele konkursu, to:
1. Zachęcenie młodzieży do działań prezentujących, jak w pozytywny sposób można wykorzystać możliwości Internetu, kształtowanie kultury medialnej w epoce Web 2.0 
2. Kształtowanie właściwych postaw i odpowiedzialności za treści publikowane w sieci.
3. Kształcenie umiejętności wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych do prezentacji własnej twórczości.
4. Zachęcenie uczestników konkursu do aktywności twórczej, promocja młodych talentów. 
5. Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności uczniów.
6. Szerzenie wiedzy na temat prawa autorskiego oraz promowanie korzystania z legalnych źródeł kultury.
7. Kształtowanie umiejętności pracy w grupie.


Terminarz konkursu:
 

Ogłoszenie konkursu - 15 lutego 2016 roku.
Zgłoszenia szkół do konkursu - 
do 31 marca 2016 roku.
Przesyłanie prac konkursowych do OEIiZK na płycie CDRW - do 30 września 2016 roku.

Ogłoszenie wyników – 19 października 2016 roku.

Liczy się pomysł :)
czekamy na zgłoszenia

 

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

18.12.2015


Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić 9 lutego 2016 roku. Hasłem tegorocznych obchodów jest "Lepszy Internet zależy od Ciebie". Jak co roku organizowany jest konkurs z nagrodami, do którego zaproszone są wszystkie instytucje z całej Polski, do podejmowania lokalnych działań.
Można już zgłaszać zaplanowane inicjatywy na stronie www.dbi.pl

UWAGA!

Każda instytucja może wysłać tylko jedno zgłoszenie, którego numer ID umożliwi później wysłanie sprawozdania z przeprowadzonej akcji. W tym roku sprawozdania będą przyjmowane za pośrednictwem strony www.dbi.pl.Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie.


Konkurs Pierwszy Mail... i warto spróbować

18.09.2015
Konkurs Pierwszy Mail spod znaku wp.pl wystartował. Ciekawe scenariusze lekcji. Dla uczestników ciekawej akcji możliwe do wygrania  kompletne wyposażenie tabletowej pracowni komputerowej.



Było, nie minęło... i działa 
 
Konkurs Okładka 2.0 2014 dobiegł końca - spotkał się z jak dużym zainteresowaniem i odzewem – otrzymaliśmy aż 60 prac, z których każda jest wyjątkowa i zasługuje na wyróżnienie! Wśród nadsyłanych projektów okładek elementarza są odręczne rysunki, grafiki komputerowe i kolaże. Również spektrum wiekowe uczestników jest szerokie: od szkoły podstawowej aż po liceum! Decyzja nie była łatwa, lecz po długich naradach udało  się wyłonić zwycięzców. Warto to zobaczyć :)




Przyłącz się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu i wygraj cenne nagrody!
18.01.2015

Trwa rejestracja lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie zarejestrowane inicjatywy otrzymają pakiety materiałów edukacyjnych (do wyczerpania zapasów). 5 najlepszych inicjatyw zostanie nagrodzonych telewizorami Samsung Smart TV ufundowanymi przez Fundację Orange, głównego partnera DBI. Przewidziane są także inne nagrody dla wyróżnionych inicjatyw.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 obchodzić będziemy 10 lutego. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz jedenasty. Organizatorzy zachęcają do podjęcia inicjatyw promujących temat bezpieczeństwa w sieci wśród dzieci, młodzieży i rodziców w dowolnej formie: konferencji, wykładów, zajęć warsztatowych, pogadanek, pikników, przedstawień itp. Na stronie DBI (www.dbi.pl) dostępny jest formularz, poprzez który do końca lutego można rejestrować lokalne inicjatywy. W celu ułatwienia organizatorom włączenia się do obchodów organizatorzy udostępniają w Internecie szeroką ofertę pomocnych materiałów edukacyjnych, takich jak: scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne. Oferta dostępna jest na stronie akcji www.dbi.pl oraz na stronach ww w.saferinternet.pl i www.edukacja.fdn.pl

Na stronie DBI znajdują się także bannery promujące akcję, które lokalni organizatorzy mogą zamieścić na swojej stronie internetowej.

Organizatorem DBI jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą NASK i Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2015 są w tym roku także Microsoft i Facebook. 
Więcej: www.dbi.pl


Konkurs „Jak zapewniam mojemu dziecku bezpieczeństwo w Internecie” rozstrzygnięty

2.01.2015
Organizowany przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska konkurs „Jak zapewniam mojemu dziecku bezpieczeństwo w Internecie” został rozstrzygnięty. Jury wyłoniło zwycięzców, z których pracami można się zapoznać na stronie projektu Bezpieczne Interneciaki.

Kierowany do rodziców i pedagogów konkurs „Jak zapewniam mojemu dziecku bezpieczeństwo w Internecie” zachęcał do podjęcia tematu stosowanych w domu oraz w szkole zabezpieczeń dzieci i wychowanków przed zagrożeniami w Internecie. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu artykułu o świadomym stosowaniu zabezpieczeń przed dostępem najmłodszych do niewłaściwych treści w sieci.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoniło pięć najlepszych, równorzędnych prac.

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi pracami, dostępnymi pod adresem:

http://www.bezpieczneinterneciaki.pl/konkurs-jak-zapewniam-mojemu-dziecku-bezpieczenstwo-w-internecie-rozstrzygniety/



Rusza konkurs „Otwarci na świat – internet w naszym domu”

Internet zmienił Wasze życie? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami! Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat z rodzin, które otrzymały komputer i dostęp do internetu dzięki udziałowi w projekcie realizowanym w ramach Działania 8.3 PO IG. 
Dzieci mogą nadsyłać prace graficzne wykonane dowolną techniką komputerową, które pokażą, co internet zmienił w ich życiu lub życiu ich rodziny. Dla 12 najlepszych prac przewidujemy nagrody-niespodzianki. Plik graficzny należy przesłać do 1 grudnia 2014 roku na adres e-mail: mariusz.dabrowski@mac.gov.pl lub przemyslaw.kalinowski@mac.gov.pl.
Więcej informacji znajduje się w załączonym poniżej regulaminie konkursu na stronie poniżej.

https://mac.gov.pl/aktualnosci/rusza-konkurs-otwarci-na-swiat-internet-w-naszym-domu


Operacja Dehejtyzacja - konkurs przeciwko agresji słownej w Internecie
 1.11.2014

Operacja Dehejtyzacja to konkurs, którego celem jest zaangażowanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego przeciwdziałania obrażaniu w sieci. Fundacja Dzieci Niczyje zachęca młodych ludzi do inicjowania w internecie działań, które w krytyczny sposób poruszają temat tzw. hejterstwa. Inicjatywy mogą być realizowane w różnorodnej formie m.in. bloga, vloga, fanpage’a. Uczestnicy mogą także nakręcić film, stworzyć animację lub nakręcić teledysk. Jury będzie oceniać m.in. kreatywność, dostosowanie formy do przekazu oraz zasięg oddziaływania.
Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Inicjatywa jest częścią projektu „Internet bez nienawiści” realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem numanuma.pl. Swoją internetową działalność można zgłaszać do 31 stycznia 2015 roku. Zachęcamy do promowania konkursu wśród młodzieży. Czekają cenne nagrody!

Konkurs na komiks lub animację


Generalny Inspektor zorganizował w roku szkolnym 2013/14 konkurs dla uczniów szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych objętych Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane-twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych – inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych poprzez twórcze przedstawienie swoich przemyśleń na ten temat oraz wyłonienie laureatów wśród uczniów szkół, którzy wykażą się wiedzą i kreatywnością z zakresu tej tematyki.

Wyniki konkursu na komiks lub animację dostępne są pod adresem: http://www.giodo.gov.pl/1520061/id_art/7645/j/pl/

Konkurs grantowy „Bezpieczne dzieciństwo” 


Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie Giodo. Zgłoszenia poprzez formularz umieszczony na ww. stronie internetowej były przyjmowane do dnia 1 października 2014 roku. Udział w programie jest bezpłatny! Konkurs „Bezpieczne dzieciństwo” 2013 - 2017 jest finansowany ze środków The VELUX Foundations Program promuje działania, których celem jest ochrona dzieci przed przemocą i krzywdzeniem oraz pomoc ich rodzinom i opiekunom. O granty mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które wspierają społeczność lokalną w polepszaniu standardów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trzech liniach programowych. Pierwsza edycja konkursu trwała od 15.09.2013 do 30.06.2014 roku. Konkurs w drugiej edycji programu "Bezpieczne dzieciństwo" został ogłoszony w czerwcu 2014 roku.Więcej informacji w zakładce Konkurs grantowy 2014-2015.   http://programgrantowy.fdn.pl/